Palmarés del Festival (Cobertura Sitges 2015)

Palmaressitges2015

Secció Oficial Fantàstic Sitges 48

Premi Millor Pel·lícula: THE INVITATION, de Karyn Kusama.

Premi Especial del Jurat: THE FINAL GIRLS, de Todd Strauss-Schulson.

Premi Millor Direcció: S. Craig Zahler, per BONE TOMAHAWK.

Premi Millor Interpretació Femenina: Pili Grogne, per LE TOUT NOUVEAU TESTAMENT.

Premi Millor Interpretació Masculina: Joel Edgerton, per THE GIFT.

Premi Millor Guió: THE FINAL GIRLS, de Todd Strauss-Schulson.

Premi Millors Efectes Especials: I AM  A HERO, de Shinsuke Sato.

Premi Millor Fotografia: DEMON, de Marcin Wrona.

Premi Millor Música: TURBO KID, de Anouk Whissell, François Simard, Yoann-Karl Whissell.

Premi Millor Curtmetratge: THEY WILL ALL DIE IN THE SPACE, de Javier Chillon.

Gran Premi del Públic: I AM A HERO, de Shinsuke Sato.

Premi José Luis Guarner

BONE TOMAHAWK, de S. Craig Zahler.

Premi Citizen Kane al Millor Director Novell.

Stephen Fingleton, per THE SURVIVALIST.

Premi Jurat Carnet Jove Millor Pel·lícula.

TURBO KID, de Anouk Whissell, François Simard, Yoann-Karl Whissell.

Secció Oficial Fantàstic Òrbita

Premi Millor Pel·lícula: SPL2: A TIME FOR CONSEQUENCES, de Soi Cheang.

Premi Millor Direcció: John Maclean, per SLOW WEST.

Premi Especial del Jurat: THE TAKING OF TIGER MOUNTAIN, de Tsui Hark.

Panorama Fantàstic

Premi Millor Pel·lícula Panorama Documenta: LOST SOUL – THE DOOMED JOURNEY OF RICHARD STANLEY’S ISLAND OF DR.MOREU, de David Gregory.

Noves visions

Premi Millor Pel·lícula Noves Visions One: ANOMALISA, de Charlie Kaufman, Duke Johnson.

Menció especial Noves Visions One: MEN & CHICKEN, de Anders Thomas Jensen.

Premi Millor Curtmetratge Noves Visions: DISCO INFERNO, de Alice Waddington.

exaequo:

FORMAS DE JUGAR, de Gemma Blasco.

Premi Millor Pel.lícula Noves Visions Plus: ANABEL, de Antonio Trashorras.

Menció especial: LOVEMILLA, de Teemu Nikki.

Focus Àsia

Premi Millor Pel·lícula: VETERAN, de Ryoo Seung-wan.

Anima’t

Premi Millor Pel·lícula: MISS HOKUSAI, de Keiichi Hara.

Premi Millor Curtmetratge: VOLTAIRE, de Jan Snoekx.

Menció especial Curtmetratge: THE ORCHESTRA, de Mikey Hill.

Midnight X-Treme

Premi Millor Pel·lícula: BOUND TO VENGEANCE, de José Manuel Cravioto.

Méliès d’Argent

Premi Millor Pel·lícula Europea S.O.F. Sitges 48: LE TOUT NOUVEAU TESTAMENT, de Jaco Van Dormael.

Premi Millor Curtmetratge Europeu S.O.F. Sitges 48: GRAFFITI, de Lluís Quílez.

Blood Window

Premi Millor Pel·lícula Blood Window: LOS PARECIDOS, de Isaac Ezban.

Brigadoon

Premi Millor Curtmetratge Brigadoon: CARADECABALLO, de Marc Martínez Jordan.

Phonetastic

Premi Millor Curtmetratge: BLACKOUT, de Sylvain Certain.

Sitges Cine365 Film

Premi Sitges Cine365 Film: CARADECABALLO, de Marc Martínez Jordan.

exaequo:

ZERO, de David Victori

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188

 

 

Deja un comentario